“Regjistrimi”, sot pritet të mblidhet kreu shtetërorë

Maqedonia

“Regjistrimi”, sot pritet të mblidhet kreu shtetërorë

Më: 29 janar 2021 Në ora: 09:40
Sot pritet të mblidhet kreu shtetërorë

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot pritet të mbahet një takim mes kreut shtetëror dhe drejtorit të Entit të Statistikës, Apostoll Simovski dhe kryetarët e Komunave.

Në mbledhje pritet të debatohet rreth procesit të regjistrimit të popullsisë.

Me këtë raste kreu i Kuvendit, presidenti i shtetit dhe kryetari i Qeverisë do të mbajnë fjalime, ndërkohë që është paraparë që fjalim të mbaj edhe drejtoi i Entit për Statistikë, Simovski.

Sipas Ligjit, kryetar të komisioneve të regjistrimit në 50 rajone do të jenë sekretarët e komunave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat