Sot 479 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Sot 479 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Më: 30 janar 2021 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 479 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup – 358, Ohër – 46, Strugë – 13, Strumicë – 11, Prilep – 11, Kavadar – 9, Kumanovë – 5, Veles – 5, Gostivar – 4, Manastir – 3, Kërçovë – 2, Resnjë – 2, Radovish – 2, Probishtip – 2, Krushevë – 2, Shtip – 1, Dibër – 1, Demir Kapi – 1, Negotinë – 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 92.518.

Ndersa, numri i pacientëve të shëruar ka arritur në 81.316, numri i vdekjeve është 2.848, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.354.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat