Sot 308 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Sot 308 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Më: 15 shkurt 2021 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 308 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve: Shkup – 135, Ohër – 36, Kavadar – 18, Strugë – 15, Veles – 14, Prilep – 12, Manastir – 10, Kriva Pallankë – 7, Tetovë dhe Negotinë nga nga 6, Shtip – 5, Strumicë, Koçan, Dibër dhe Krushev nga 4, Kumanovë, Kërçovë dhe Gostivar nga 3, Sveti Nikollë, Gjevgjeli, Berovë, Probishtip, Vallandovë dhe Makedonski Brod – nga 2, Radovish, Vinic, Kratov, Bogdanci, Demir Kapi, Pehçev dhe Dojran nga 1.

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 487.716 teste për Covid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 97.101, numri i pacientëve të shëruar është 87.960, numri i vdekjeve është 2.998, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.143.

Më shumë raste aktive me coronavirus ka në Shkup 2785, pason Kavadari 419, Ohri 360.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat