MPB e Maqedonisë filloi me aksionin “Denonco zhvatjen”

Maqedonia

MPB e Maqedonisë filloi me aksionin “Denonco zhvatjen”

Më: 1 mars 2021 Në ora: 17:19
Foto ilustrim

Siç bëjnë të ditur nga MPB, qytetarët prej tani mund në mënyrë anonime të denoncojnë zhvatjen në numrin e telefonit 0800 00 201.

Ministria e Punëve të Brendshme vendosi që të fillojë aksionon operativ “Denonco zhvatjen” me qëllim që të luftojë fenomenit e dhënies së parave me interes të lartë e njohur si zhvatje.

Qytetarët e Maqedonisë në numrin e telefonit mund të japin informacione lidhur me këtë vepër penale.

Ndryshe, zhvatës është personi që përpiqet nga të tjerët të marrë më shumë se sa i takon dhe duke përdorur interes të lartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat