OBRM-PDUKM refuzon kërkesën e Filipçes për ndërtimin e Klinikës Universitare

Maqedonia

OBRM-PDUKM refuzon kërkesën e Filipçes për ndërtimin e Klinikës Universitare

Më: 7 mars 2021 Në ora: 15:51
OBRM-PDUKM

OBRM-PDUKM refuzoi kërkesën e Ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçes për të tërhequr 2.000 amendamenteve që bllokuan Ligjin për Ndërtimin e një Qendre të Re Klinike Universitare dhe u ofroi atyre kontroll të plotë mbi ndërtimin e Qendrës Klinike.

“OBRM-PDUKM nuk do të marrë pjesë në krim dhe grabitje. Për shkak se LSDM mburret se ka një shumicë të qëndrueshme, ata mund të kalojnë ligjin por e dinë se ata do të mbajnë përgjegjësi për çdo euro të vjedhur më pas.

Nuk është serioze me një ligj nga disa lista për t’u dhënë atyre të drejtën për të vjedhur mbi gjysmë miliardë euro.

Fakti që ata nuk filluan ndërtimin e një projekti të përfunduar dhe paratë e lëna atyre nga OBRM-PDUKM gjatë ndryshimit të qeverisë, tregon më së miri se ata tani po kërkojnë interes personal kriminal nga ndërtimi i një projekti tjetër. Nuk do të ketë kushte shëndetësore klinike dhe as më të mira” thuhet në reagimin e opozitës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat