Ndërpritet dasma në Koçanë, arrestohen 5 persona

Maqedonia

Ndërpritet dasma në Koçanë, arrestohen 5 persona

Më: 3 prill 2021 Në ora: 19:01
Foto ilustrim

Gjatë ditës së sotme diku rreth orës 14:00 në SPB-Koçanë është denoncuar organizimi i një dasme në rrugën “Shukri Shain” në Koçanë ku merrnin pjesë më shumë qytetarë.

Menjëherë pas denoncimit, në vendin e ngjarjes kanë dal pjesëtarët e policisë, dhe pas konsultimit më Prokurorin Publik nga PTHÇ-Koçanë nga liria janë privuar 5 persona.

Ndërsa ceremonia e dasmës është ndërpre.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritën padi adekuate në bazë të Neneit 206 nga Kodi Penal i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat