Xhaferi thërret mbledhje të kryesisë së Kuvendit

Maqedonia

Xhaferi thërret mbledhje të kryesisë së Kuvendit

Më: 16 prill 2021 Në ora: 12:24
Talat Xhaferi

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut me iniciativën e kryetarit Talat Xhaferi, do të mblidhet kryesia e Kuvendit.

Në mbledhje do të diskutohet se si do të vazhdoj me punë institucioni më i lartë ligjvënës në vend, kjo pasi mbrëmë u ndërpre seanca dhe deputetët nuk arritën që të miratojnë ligjet nga pakoja e pestë e masave ekonomike.

Në mbledhjen në fjalë në bazë të ligjit do të marrin pjesë kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nënkryetarët Goran Misovski dhe Fadil Zendeli si dhe sekretari gjeneral i Kuvendit, Cvetanka Ivanova.

Ndryshe, mbrëmë pati tensione në mes Xhaferit dhe koordinatorit të grupit parlamentar të OBRM-PDUKM-së Nikolla Micevski, për shkak të mungesës së kuorumit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat