LSDM: Apasiev është luftëtar i rrejshëm për të drejtat e punëtorëve

Maqedonia

LSDM: Apasiev është luftëtar i rrejshëm për të drejtat e punëtorëve

Më: 19 prill 2021 Në ora: 12:02
LSDM

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë edhe një herë ka komentuar mbjedhjen e djeshme në Kuvendin e Maqedonisë.

Duke thënë se “E majta” e udhëhequr nga Dimitar Apasiev ka penguar votimin e paketës së pestë për ndihmë për bizneset.

Apasiev me rrogë prej 60 mijë denarësh që e merr nga qytetarët dje dhe më herët ka bërë gjithçka që të dështojë votimi i paketës së katërt për subvencionimin e rrogave dhe funksionimit të biznesit.

OBRM-PDUKM-së dhe Apasievit nuk i dolën për së mbari mundësitë për bllokuar ligjet që janë për qytetarët, thonë nga LSDM-ja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat