Në Dibër konfiskohen 20 kilogramë marihuanë

Maqedonia

Në Dibër konfiskohen 20 kilogramë marihuanë

Më: 4 maj 2021 Në ora: 19:59
Marihuanë

Siç njoftojnë nga MPB, pjesëtarët e Departamentit për Punë të Brendshme në Dibër dje në një objekt të braktisur kanë zbuluar katër thasë me marihuanë.

“Dje policët e DPBD në dalje të Dibrës, në një objekt të braktisur në afërsi të stadiumit të qytetit, kanë gjetur katër thasë me marihuanë që ka peshuar rreth 20 kilogramë”, tha zëdhënësi i SPB Ohër, Stefan Dimoski.

Ai shtoi se me udhëzim të Prokurorit Publik droga është çuar në autopsi dhe po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.

Objekti i braktisur ku është gjetur droga është në dalje të Dibrës në rrugën rajonal Dibër Strugë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat