Gjobiten 129 shoferë në Shkup

Maqedonia

Gjobiten 129 shoferë në Shkup

Më: 8 maj 2021 Në ora: 12:41
Ilustrim

Në territorin e qytetit të Shkupit, dje policia vendosi gjithsej 129 masa, përfshirë 32 për tejkalim të shpejtësisë, një për patentë shofer, 14 shkelje të kryera nga motoçiklistë, thonë nga Ministria e Brendshme.

Dhjetë gjoba u vendosën për përdorimin e një telefoni celular, dy për kalimin e një sinjali të mbyllur ose dritës së kuqe, tre gjoba për mos përdorimin e rripit të sigurimit dhe 46 për automjetet e parkuara në mënyrë të paligjshme.

Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim.

Ministria e Brendshme apelon tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat