Regjistrohen 333 pacientë të shëruar nga coronavirusi

Maqedonia

Regjistrohen 333 pacientë të shëruar nga coronavirusi

Më: 8 maj 2021 Në ora: 16:37
Foto ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 333 pacientë të shëruar nga coronaviri.

Sipas qyteteve në Shkup – 139, Ohër – 43, Kumanovë – 24, Strumicë – 20, Strugë – 14, Prilep – 13, Manastir – 12, Veles – 10, Tetovë, Koçan dhe Kërçovë nga 7, Kavadar dhe Shtip nga 5, Gjevgjeli dhe Negotina nga 4, Gostivari, Vinicë, Bogdanci dhe Makedonski Brod nga 3, Sveti Nikollë dhe Dellçevë – 2, Probishtip, Vallandovë dhe Pehçevë nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 153.891, numri i pacientëve të shëruarve është 137.664, numri i vdekjeve është 5.079, ndërsa numri i rasteve aktive është 11.148.

Më shumë raste aktive me coronavirus ka në Shkup-5.099, Kumanovë-900, Manastir-725.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat