Shpërblehet me 100.000 denarë atleten Drita Islami nga Bashkia e Shkupit

Maqedonia

Shpërblehet me 100.000 denarë atleten Drita Islami nga Bashkia e Shkupit

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 18:53
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Bashkisë së Shkupit Petre Shilegov pati një takim me atleten, Drita Islami.

E cila për herë të dytë në tre javët e fundit theu rekordin shtetëror në 400 metra me pengesa.

Në ditën e parë të Kampionatit Evropian në Limasol, Islami ka vrapuar për një rekord të ri të Maqedonisë prej 57.53 sekondash dhe fitoi vendin e parë.

Me propozim të kryetarit Shilegov, për suksesin e arritur të atletes Drita Islami, Qyteti i Shkupit do ta shpërblejë atë me një çmim në vlerë prej 100.000 denarve

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat