Shiu e vuri nën kontroll zjarrin në malin Goten

Maqedonia

Shiu e vuri nën kontroll zjarrin në malin Goten

Më: 18 gusht 2021 Në ora: 11:48
Foto ilustrim

Shiu që ra mbrëmë në rajonin e Strumicës e vuri nën kontroll zjarrin në malin Goten, afër fshatit Niviçinë.

Sipas kryetarit të Komunës Vasilevë, Marjan Janev, nuk lejohet përhapja e zjarrit, i cili digjet disa ditë.

“Sot vazhdojmë me shuarje me aksion të koordinuar të të gjitha institucioneve dhe popullatës vendore.

Shiu i cili ra mbrëmë rreth orës 21:30 ndihmoi që të vihet zjarri nën kontroll dhe nga mëngjesi si sotëm fillojmë me lokalizimin e tij. Në disa vende ka drunj të djegur, të cilat ende po digjen dhe do të duhet kohë të shuhen”, tha kryetari i Vasilevlës, Marjan Janev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat