Në Maqedoni 525 raste të reja me COVID-19

Maqedonia

Në Maqedoni 525 raste të reja me COVID-19

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.858 testime për COVID-19, ndërsa 525 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup janë 268, Kumanovë – 40, Strumicë – 27, Shtip – 25, Manastir – 23, Ohër – 17, Veles dhe Shën Nikollë – nga 16, Kavadar – 15, Kërçovë – 14, Prilep dhe Koçan – nga 10, Kriva Pallankë – 9, Gjevgjeli – 6, Struga – 5, Tetova dhe Radovish – nga 4, Negotinë – 3, Gostivar, Berovë, Valandovë dhe Kratovë – nga 2, Resnja, Vinica, Probishtipi, Demir Hisari dhe Demir Kapija – nga 1.

Nga MSH informojnë se kanë ndërruar jetë edhe 18 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19, prej të cilëve gjashtë kanë ndërruar jetë në periudhën prej 22.08.2021 deri 19.09.2021, por që janë regjistruar sot përmes sistemit “Termini im”.

Ndërsa në 24 orët e fundit si pacientë të shëruar janë regjistruar 449.

Ndryshe, me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 189.159, prej të cilëve 170.395 janë shëruar, ndërsa 6.557 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (24 shtator) është 12.207./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat