Zaev bën thirrje të mbështetet Hekuran Duka në Dibër

Maqedonia

Zaev bën thirrje të mbështetet Hekuran Duka në Dibër

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 19:36
Zoran Zaev

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot nga Dibra tha se ky qytet gjithmonë ka qenë shembull për bashkëjetese.

Unë kam mësuar nga Dibra. Rekomandoj që ta ruajmë unitetin, të respektohemi dhe të mos lejojmë askush të na ndajë për qëllime politike”, tha në tubimin e sotëm në Dibër, Zoran Zaev.

Ai u bëri thirrje të pranishmëve që ta mbështesin kandidatin e BDI-së për kryetar komune për shkak se ai meriton mandatin e dytë për arsye se ka zbatuar projekte që janë në të mirë të qytetarëve.

Sipas tij, vendi i ka të gjitha pasuritë natyrore dhe se Maqedonia e Veriut mund të jetë Zvicra e Ballkanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat