Zaev: 22 komuna fitore në rreth të parë për LSDM-në

Maqedonia

Zaev: 22 komuna fitore në rreth të parë për LSDM-në

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 19:24
Zoran Zaev

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev  tha se partia e tij dhe koalicioni kanë marrë përkrahje të madhe nga qytetarët.

“Unë dhash një parashikim timin dhe ky është 22 komuna fitore në rreth të parë për LSDM-në dhe koalicionin dhe gjashtë komuna fiton OBRM-PDUKM në rreth të parë. Natyrisht në komunat tjera ku do të kemi garë, ne kemi 69 kandidatë për kryetar komune dhe lista në 80 komunat dhe Bashkinë e Shkupit dhe jemi në përparësi”, tha Zaev.

Ai tha se pjesa më e mirë e fushatës janë projektet për zgjidhjen e problemeve konkrete, ndërsa OBRM-PDUKM ka pjesën më të keqe e retorikë negative.

“U përpoqëm të japin përgjigje disa aspekteve negative nga fushata e tyre dhe mendoj se këtë e kemi obligim”, tha Zaev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat