Ja sa këshilltar ka fituar BDI në Çair

Maqedonia

Ja sa këshilltar ka fituar BDI në Çair

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 14:55
Foto ilustrim

Se fitorja e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe e Visar Ganiut në zgjedhjet lokale është shumë e thellë dëshmon edhe rezultati për këshillin komunale në të cilin BDI ka 14 këshilltarë nga gjithsej 27 sa numëron asambleja komunale në Çair,.

Ky rezultat dëshmon se Çairi dhe banorët e saj nuk duam ” muhabete pas darke” dhe projkte fantayma, por duan projekte të cilat do tua përmirësojnë përditshmërinë e tyre, duke krijuar standarte bashkëkohore për jetesë.

Por 14 këshiilltarët e BDI-së në Çair i pret një sfidë e madhe.

Sepse të kesh shumicë në asablenë komunalw do të thotë përgjegjësi edhe më e lartë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat