Dibër, dalja në votim deri ora 15:00 është 28.97 përqind

Maqedonia

Dibër, dalja në votim deri ora 15:00 është 28.97 përqind

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 16:22
Foto ilustrim

Sot në Dibër mbahet raundi dytë i zgjedhjeve për kryetar komune. Në 27 vendvotimet me të drejtë vote janë gjithsej 19211 votues.

Nga të dhënat e arritura nga 99,92 % e vendvotimeve, deri në ora 15:00 jehona e votuesve është 28,97 %.

Deri në ora 15:00 janë deponuar gjithsej 8 kundër shtesa për mbrojtjen e të drejtës personale të votës.

Të gjithë kundër shtesat janë të pranuara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat