Vllastimir Aleksovski kandidon për kryetar të LSDM-së

Maqedonia

Vllastimir Aleksovski kandidon për kryetar të LSDM-së

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 16:26
Foto ilustrim

Sot në Komisionin Qendror Zgjedhor të partisë, kandidaturën për kryetar të LSDM-së e dorëzoi Vllastimir Aleksovski.

Aleksovski është anëtar dhe aktivist i LSDM-së në degën e LSDM-së në Kumanovë.

Nga LSDM theksojnë Komisioni Qendror Zgjedhor to t’i shqyrtojë dokumentet dhe do të vendosë nëse janë në pajtim me rregulloren dhe kushtet e parapara dhe më pas do ta verifikojë aplikimin.

Kujtojmë se përveç Aleksovskit, në garë janë edhe Dimitar Kovaçevski dhe Frosina Remenski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat