Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Maqedonia

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Moti nesër do të jetë me rshjet të shiut, ndërsa në pjesët malore të vendit do të ketë reshje bore.

Reshjet të shiut do të ketë edhe pasdite dhe në orët e mbrmjes. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare në drejtim juglindor, ndërsa gjatë natës era do të ndryshojë në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë nga 3 deri 8 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 6 deri 14 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me shi ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 9 gradë celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat