MPB: Sanksionohen 181 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Maqedonia

MPB: Sanksionohen 181 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Më: 16 janar 2022 Në ora: 12:49
Ilustrim

Gjatë ditës së djeshme (15.01.2022) nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendshme është realizuar kontrollim i përforcuar aksional në tërë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e shoferëve të cilët qarkullojnë me shpejtësi më të madhe nga e lejuara.

Gjatë këtij kontrolli janë sanksionuar  181 shoferë, prej të cilëve një shofer kanë qarkulluar me shpejtësi mbi 50 km në orë nga shpejtësia e lejuar. Poashtu është konstatuar se 79 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë në vende të banimit, kurse 102 jashtë vendeve të banimit.

Kontrollimet e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Nga Ministria për Punë të Brendshme apelojnë deri te qytetarët t’u përmbahen rregullave dhe rregulloreve të trafikut me qëllim të rritjes së sigurisë në rrugë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat