Tetë të vdekur dhe 1 mijë e 348 raste të reja

Maqedonia

Tetë të vdekur dhe 1 mijë e 348 raste të reja

Më: 16 janar 2022 Në ora: 18:24
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit tetë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 si dhe janë regjistruar 1 mijë e 348 raste të reja.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 784 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut, pozitivë kanë rezultuar 244 mijë e 632 raste pozitive.

Derisa janë shëruar 220 mijë e 400 pacientë, kanë vdekur 8 mijë e 100 njerëz dhe vazhdojnë të jenë edhe 16 mijë e 132 raste aktive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat