Moti me diell dhe vranësira mesatare

Maqedonia

Moti me diell dhe vranësira mesatare

Më: 18 janar 2022 Në ora: 07:53
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa në pjesët verilindore me vranësira dhe reshje të dobëta të borës.

Pasdite kryesisht me diell. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior, posaçërisht përgjatë vardarit dhe në pjesët lindore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale prej 1 deri në 9 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell, paradite me vranësira të vogla. Do të fryj erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimal do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat