Zbulohen dhe konfiskohen rrjete peshqish në Liqenin e Ohrit

Maqedonia

Zbulohen dhe konfiskohen rrjete peshqish në Liqenin e Ohrit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:20
Foto ilustrim

Nga Policia Kufitare për Mbikëqyrje të Kufirit në Liqenin e Ohritd dhe nga Inspektorati Shtetëror për Bujqësi janë zbuluar dhe konfiskuar 8 rrjete peshqish te vendet Lagadin dhe Peshtani.

“Më 17/18 nga ora 19:00 deri në ora 2:00, zyrtarët policorë bashkërisht me insepktoratin në Lagadin dhe Peshtani, në rreth 100 metra nga bredu i liqenit janë gjetur 8 rrjete peshqish me rreth 50 metra”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ata shtojnë se po ashtu në “Gradishte” në rreth 100 metra nga bregu i liqenit është gjetur rrjet me gjerësi rreth 50 metrave.

Rrjetet janë konfiskuar nga policia dhe po ndërmerren të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat