Kovaçevski: Reagimi në kohë ka penguar përhapjen e zjarrit në Manastir

Maqedonia

Kovaçevski: Reagimi në kohë ka penguar përhapjen e zjarrit në Manastir

Më: 24 janar 2022 Në ora: 09:16
Foto ilustrim

Kryeministri, Dimitar Kovaçevski, në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me kryetarin e Komunës së Manastirit, Toni Konjanovski, për t’u informuar për gjendjen me zjarrin në fabrikën “Zhito Bitola”.

“Ministri Spasovski dhe drejtori i QMK-së, Stojançe Angellov janë në komunikim të vazhdueshëm me komunën, ndërsa ekipet e MPB-së kanë ofruar mbështetje me kohë për lokalizimin e zjarrit.

Reagimi me kohë dhe i koordinuar parandaloi përhapjen e zjarrit dhe shkaktimin e më shumë dëmeve”, ka shkruar Kovaçevski.

Dje në orën 17:00 shpërtheu një zjarr në fabrikën për bukë në Manastir.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat