A do të shkurtohet karantina për të infektuarit me koronavirus?

Maqedonia

A do të shkurtohet karantina për të infektuarit me koronavirus?

Më: 24 janar 2022 Në ora: 12:32
Foto ilustrim

Gjatë kësaj jave pritet të mësohet nëse izolimi për të infektuarit me koronavirus do të shkurtohet nga dhjetë në shtatë ditë.

Rekomandimin e sjelli Komisioni për Sëmundje Infektive.

Ndërsa sipas paralajmërimeve pritet që ky propozim të shqyrtohet sot në Shtabin Kryesor të kë Krizës.

Ndërsa të martën Qeveria pritet të merr vendimin përfundimtar nëse do të kaloj apo jo ky propozim dhe kur eventualisht mund të hyjë në fuqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat