VMRO-ja kërkon shfuqizimin e Qeverisë teknike

Maqedonia

VMRO-ja kërkon shfuqizimin e Qeverisë teknike

Më: 24 janar 2022 Në ora: 12:35
Foto ilustrim

VMRO-DPMNE-ja opozitare pritet që sot në Kuvend të dorëzojë propozimin për ndryshimet në Ligjin për Qeveri për rreth 9 pika, e njëra ka të bëjë me shfuqizimin e Qeverisë teknike para zgjedhjeve.

Ata i bënë thirrje pushtetit që t’i mbështesin ndryshimet bashkë me kërkesën për zgjedhje të shpejta të parakohshme.

Ndërsa thirrje për mbështetje u bëjnë edhe partive më të vogla, në këmbim të kërkesës së tyre për një njësi zgjedhore.

Nga LSDM thonë se propozimet e VMRO-DPMNE janë të pasinqerta dhe se mbeten në qëndrimin se nuk do të pranojnë zgjedhje të parakohshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat