E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

Maqedonia

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

Më: 28 janar 2022 Në ora: 06:45
Fatmir Limani

Fatmir Limani, ish kandidat për kryetar të Kërçovës, ka kaluar në Lëvizjen Besa.

Këtë e kanë bërë të ditur nga vetë Lëvizja Besa duke njoftuar se sot, lideri i kësaj partie, Bilall Kasami do të prezantojë aderimin në selinë e partisë në Shkup, nëpërmjet një paraqitje për media.

Kujtojmë se Limani ishte pjesë e BDI-së, por për shkak të pakënaqësive, vendosi të kandidojë si kandidat i pavarur për të parin e Kërçovës edhe përkundër se BDI kishte shpallur Fatmir Deharin kandidat.

Limani në zgjedhjet lokale pati mbështetjen edhe të partive opozitare, por në atë kohë, Lëvizja Besa ishte pjesë e koalicionit qeverisës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat