A do të bëhet Teuta Arifi ambasadore? Përgjigjet Bujar Osmani

Maqedonia

A do të bëhet Teuta Arifi ambasadore? Përgjigjet Bujar Osmani

Më: 3 prill 2022 Në ora: 14:34
Bujar Osmani

Javën e kaluar dolën emrat e disa kandidatëve të propozuar për ambsasadorë ku më se shumti u përfol Teuta Arifi dhe Viktor Dimovski

Duke pasur parasysh se si e la Teuta Tetovën u pyet nga ana e gazetarit se në aspekt moral Qeveria a do të tërheq ambasadorë eksponentë që po dërgohen në vende jo pak të besueshme ne Bashkimin Europian.

Osmani tha "e dini sipas ligjit nëse miret pëlqimi nga vendi në të cilin dërgohen ambsadorë informatat janë kredibile".

"Nuk mund ti përmendim emrat e tyre ajo që është e vërtetë 6 kandidatë për ambasadorë janë aprovuar nga ana e qeverisë në mbledhjen e fundit do të presim pëlqimin e vendeve dhe pastaj do ti komentojmë edhe emrat e tyre sipas ligjit unë nuk mund ti përmend ato emra", tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat