Nesër pa ujë një pjesë e Çairit, Kisella Vodës dhe Karposhit

Maqedonia

Nesër pa ujë një pjesë e Çairit, Kisella Vodës dhe Karposhit

Më: 12 prill 2022 Në ora: 22:49
Ilustrim

Ndërprerje të furnizimit me ujë nesër nga ora 9 do të kenë shfrytëzuesit në rrugët ” Prohor Pçinjski” dhe “Samoilova” në Komunën e Çairit.Siç njoftojnë nga NP “Ujësjellës Kanalizime” – Shkup, ndërprerja është për shkak të ndryshimit të mbylljes në rrugën “Prohor Pçinjski” nr.7.

Gjithashtu, nesër nga ora 09:00 pa ujë do të mbeten edhe përdoruesit nga rrugët “Struma”, “Ograzden”, “Pelisterska”, “Radikaz”, Blv. “Ilinden” dhe një pjesë e “Karposhovo Vostanie” në Komunën e Karposhit.

Nga ora 9:00 pa ujë do të mbeten përdoruesit nga rrugët “Mihail Çakov”, “Petar Deljan” dhe “Gjorgji Sugare” në Komunën e Kisella Vodës

Ndërsa nga ora 9 do të jenë pa ujë përdoruesit nga rrugët “Kozle”, “Yuri Gagarin”, “Strushka”, “Mokra” dhe “Korab” në Komunën e Karposhit, për shkak të rikonstruksionit të ujit. Përdoruesit do të mbeten pa ujë deri në përfundimin e ndërhyrjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat