Nga 1 maji transport publik falas në hekurudhat e Maqedonisë

Maqedonia

Nga 1 maji transport publik falas në hekurudhat e Maqedonisë

Më: 23 prill 2022 Në ora: 15:43
Foto ilustrim

Sipas masave për uljen e shpenzimeve për jetë, qeveria përmes Ministrisë së Transpotit mori vendim që të vendosë transport falas në hekurudhë.

Transporti falas do të jetë për personat e rinj deri 27 vjet, çdo javë të parë dhe të tretë të muajit. Po ashtu edhe personat e moshar, 62 vjet gratë dhe 64 vjet burrat çdo fundjavë e kanë falas.

Studentët do ta kenë falas çdo të enjte, ndërsa të mërkurën nxënësit e shkollave të mesme.

Transporti falas vendoset më 1 maj 2022, ndërsa sipas qeverisë, me këtë masë do të mundësohet mbështetja e qytetarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat