Moti sot, me diell dhe vranësira lokale

Maqedonia

Moti sot, me diell dhe vranësira lokale

Më: 20 maj 2022 Në ora: 09:28
Foto ilustrim

Me diell dhe me vranësira të vogla lokale, kështu do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut.

Mëngjeset do të jenë të freskëta, ndërsa rritja e temperaturave do të bëhet gradualisht gjatë ditës.

Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga veriperëndimi.

UV indeksi do të jetë = 8.

Temperaturat ditore të së shtunës do të jenë dukshëm më të larta dhe në shumë vende do të kalojnë 30 gradë.

Ditën e dielë do të ketë paqëndrueshmëri lokale e shoqëruar me reshje të rrëmbyeshme shiu, erëra të forta dhe shtrëngata.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat