MPB-Maqedoni: Shqiptohen 198 masa për kundërvajtje për këmbësorët

Maqedonia

MPB-Maqedoni: Shqiptohen 198 masa për kundërvajtje për këmbësorët

Më: 21 maj 2022 Në ora: 12:22
Foto ilustrim

198 këmbësorë janë sanksionuar për kundërvajtje rrugore gjatë aksionit të intensifikuar të kontrollit të djeshëm në territorin e vendit. Për kalim të pasigurt të rrugës jashtë vendkalimit për këmbësorë, 149 janë gjobitur, 18 për kalim në semafor të kuq…

Ministria e Brendshme njoftoi sot se gjatë kontrollit janë regjistruar edhe 135 shkelje të tjera.

“Kontrollet e intensifikuara të trafikut vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor. Këmbësorët duhet të kalojnë rrugën në vendkalim të shënuar për këmbësorë sepse do të sanksionohet mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor.

Të gjithë së bashku, duke respektuar rregullat, duhet të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thotë MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat