Ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

Ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 23 maj 2022 Në ora: 14:38
Foto ilustrim

Komisioni Rregullator për Energjetikë informon se ka sjellë vendim për ndryshimin e çmimeve të derivateve të naftës.

Prej mesnatës së sotme, çmimi i benzinës do të rritet për 0,5 denarë, ndërsa çmimi i naftës do të lirohet për 1 denarë.

Çmimet të cilat do të jenë në fuqi nga 00:01 i datës 24 maj 2022, janë si më poshtë:

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS95 – 95,00(denarë/litër)
Benzinë motori – ЕUROSUPER BS98 – 97,00 (denarë/litër)
Naftë motori – ЕURODIZEL BS(D-Е V) – 85,00 (denarë/litër)
Vaji ekstra i lehtë – 83,05 (denarë/litër).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat