Tërmet në rrethin e Tetovës, dridhjet ndihen edhe në Shkup

Maqedonia

Tërmet në rrethin e Tetovës, dridhjet ndihen edhe në Shkup

Më: 27 maj 2022 Në ora: 10:07
Foto ilustrim

Në mengjes, rreth orës 9 e 11 minutam, është ndierë një termet me intensitet prej 3.6 shkallë të Rihterit.

Epiqendra është shfaqur në rrethinën e fshtatit Bervenicë , në afërsi të Tetovës, ose 32 kilometra nga Shkupi.

Tërmeti është ndierë edhe në Zhelinë, Bogovinë, por edhe në Shkup.

Nuk raportohet për dëme. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat