Maqedoni: 91 raste të reja me Covid-19

Maqedonia

Maqedoni: 91 raste të reja me Covid-19

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 14:21
Foto ilustrim

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.067 testime për Covid-19, me ç’rast janë regjistruar 91 raste të reja.

Shkup – 65, Kumanovë – 8, Manastir – 6, Ohër – 4, Prilep dhe Kavadar – nga 2, Tetovë, Veles, Gostivar dhe Shtip – nga 1.

Nga numri total i pozitivëve (91), janë regjistruar 23 riinfeksione.

Janë regjistruar 67 pacientë të shëruar, ndërsa nuk është regjistruar asnjë vdekje.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.073.238 testime për Covid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 313.050, numri i të shëruarve është 303.354, numri i të vdekurve është 9.322 dhe numri i rasteve aktive është 374.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat