Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 16:07
Foto ilustrim

Komisioni Rregullator për Energjetik dhe Shërbime të Ujit të Republikës së Maqedonisë ka miratuar vendim me të cilin çmimet me pakicë të derivateve të naftës ulen mesatarisht për 0,83% në krahasim me vendimin e datës 27.06.2022.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe mazutit M-1 NS nuk ndryshojnë, ndërsa çmimi me pakicë i EURODIESEL (DV V) zvogëlohet për 2,50 denarë/litër.

Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me këto çmime:

EUROSUPER BS – 95 do të shitet për 109.00 (denarë / litër)

EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 111.50 (den/litër)

EURODIESEL BS (DE V) do të shitet për 106.50 (denar/litër)

Vaj për djegie – Ekstra i lehtë 1 (EL-1) do të shitet për 105.00 (den/litër).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat