Qeveria e Maqedonisë thërret seancë në këtë orë

Maqedonia

Qeveria e Maqedonisë thërret seancë në këtë orë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 20:04
Foto ilustrim

Shërbimi për Informim i Qeverisë, njofton se sonte me fillim në ora 20.15 do të mbahet seanca e 57-të e Qeverisë së RMV-së.

Nuk jepen detaje tjera për rendin e ditës, kurse nga press-shërbimi i Qeverisë njoftojnë se pas përfundimit të seancës do të ketë komunikatë për media.

Seanca e sotme e Qeverisë, vjen në kohën kur autoritetet e vendit konfirmuan mbërritjen e propozimit francez që siç u tha do t`i nënshtrohet një konsultimi të gjerë dhe deklaratës së Presidentit Macron nga Samiti i NATO-s në Madrid, se është gjetur një zgjidhje kompromisi për kontestin Shkup – Sofje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat