Bislimoski: Çmimet e derivateve do të ulen

Maqedonia

Bislimoski: Çmimet e derivateve do të ulen

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 14:08
Marko Bislimoski

Kryetari i Komisionit Rregullativ për Energjetikë, Marko Bislimoski, ka njoftuar se do të ketë ulje të çmimit të derivateve të naftës.

Një ndryshim në çmimore pritet të ndodh sot.

“Nafta do të ulet për gjysmë denari, ndërsa benzina për një denar. Ajo që është në bursa përkthehet në vendime, nuk ka opsion tjetër”, tha Bislimoski.

Lidhur me modelin e ri tarifor për energjinë elektrike, Bislimoski sqaroi se ekzistojnë mekanizma për mbrojtjen e konsumatorëve.

Rritja për faturë prej 3.000 denarë, pohon Bislomoski, do të ishte nga 150 në 200 denarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat