​Shpërndahen protestuesit para kuvendit të Maqedonisë

Maqedonia

​Shpërndahen protestuesit para kuvendit të Maqedonisë

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 22:21
Protesta në Maqedoni

Tashmë protesta në Maqedoni të Veriut duket se po shkon drejt përfundimit.

Aty shihen të kenë mbetur vetëm dhjetëra protestues, derisa pas pak lideri i opozitës Hristjan Mickoski, pritet të dalë para mediave në një konferencë të jashtëzakonshme.

Gjatë protestës, pati edhe të shtëna me armë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat