Ushtria e Maqedonisë së Veriut do të festojë 30 vjetorin e saj

Maqedonia

Ushtria e Maqedonisë së Veriut do të festojë 30 vjetorin e saj

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:34
Foto ilustrim

Nën moton “30 vjet siguri, stabilitet, besim” të mërkurën, më 17 gusht, Ushtria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të shënojë 30 vjetorin e saj.

Manifestimi me rastin e jubileut do të mbahet në Stadiumin Ushtarak me fillim nga ora 18:30.

Në aktivitet që do të zgjasin gjatë gjithë mbrëmjes, vizitorët do të kenë mundësinë të njihen nga afër me disa nga pajisjet më të fundit ushtarake dhe mjetet e reja të blinduara të Ushtrisë, ku do të dëshmojnë edhe aftësitë e forcave speciale.

Pas prezantimit të mjeteve dhe aftësive ushtarake do të organizohet një pjesë e pasur muzikore ku do të performojë Orkestra Ushtarake si dhe një numër i madh interpretuesish./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat