Ndryshojnë çmimet e derivateve në Maqedoni

Maqedonia

Ndryshojnë çmimet e derivateve në Maqedoni

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 13:58
Foto ilustrim

Komisioni Rregullator i Energjetikës ka sjellë vendim të ri me ç’rast rritet çmimi i benzinës dhe vajit ekstra të lehtë.

KRRE njofton se çmimi i benzinës Eurosuper BS-95 do të rritet për gjysmë denari ndërsa i BS-98 për 1 denarë.

Për një denarë do të rritet edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë, ndërsa çmimi i naftës mbetet i pandryshuar.

Çmimet sipas vendimit të ri.

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 95 – 88,50 (denarë/litër)

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 98 – 91,00 (denarë/litër)

Naftë motori – ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 90,00 (denarë/litër)

Vaji ekstra i lehtë (ЕL-1) – 86,5 (denarë/litër

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat