LSDM dhe BDI nuk përkrahinë idenë e Trajanovit për koalicion të gjerë

Maqedonia

LSDM dhe BDI nuk përkrahinë idenë e Trajanovit për koalicion të gjerë

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 17:00
LSDM dhe BDI

Partitë më të mëdha të koalicionit qeveritar, LSDM dhe BDI, e kundërshtojnë idenë e deputetit dhe liderit të Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov, për koalicion të gjerë qeveritar.

Nga LSDM shkurt për “Lokalno” deklarojnë se nuk e përkrah idenë e “koalicionit të gjerë”.

Burime partiake nga kjo parti thonë se nuk mund të bëjnë koalicion me parti që janë antievropiane dhe që pengojnë përparimin e vendit. Ndërsa dera, siç thotë burimi ynë, mbetet e hapur për të gjitha forcat e tjera politike progresive në vend.

Të njëjtën gjë thotë edhe BDI. Burime partiake nga kjo parti theksojnë se koalicioni ka mbështetjen e nevojshme në Kuvend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat