Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe erë

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe erë

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 09:04
Foto ilustrim

Mëngjesi do të jetë i ftohtë me kushte për paraqitje të mjegullës në lugina. Me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -5 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 7 deri në 13 gradë.

Në Shkup temperatura minimale do të zbresë deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 9 gradë.

Nga e diela nën ndikimin e masës së ftohtë ajrore do të mbajë mot kryesisht i vranët me rënie të temperaturës së ajrit. Do të ketë reshje të herëpashershme, të cilat për shkak të ftohtit do të kalojnë në borë.

Në male dhe në vendet më të larta do të formohet mbulesë dëbore, veçanërisht në pjesët perëndimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat