Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 12:54
Foto ilustrim

EURODIESEL nga sonte në mesnatë do të ketë çmim të ri dhe do të jetë më i lirë për 2 denarë, përkatësisht do të shitet për 84,5 denarë për litër.

Hera e fundit që nafta në Maqedoninë e Veriut ka pasur një çmim në këtë nivel ka qenë në prill të këtij viti.

Çmimi i benzinës nuk do të ndryshojë. Do të thotë, çmimi i EUROSUPER-98 do të jetë 86,5 denarë për litër, përkatësisht për EUROSUPER-95, 84,5 denarë për litër.

Çmimi i mazutit mbetet 41,8 denarë, nuk ndryshon as ai ekstra i lehtë për amvisëri, përkatësisht mbetet 82,5 denarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat