Maqedonia e Veriut do të vendosë viza për Kubën dhe Botsvanën

Maqedonia

Maqedonia e Veriut do të vendosë viza për Kubën dhe Botsvanën

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 14:42
Foto ilustrim

Maqedonia e Veriut do të vendos regjim vizash ndaj Kubës dhe Botsvanës.

Këtë e bëri të ditur sot ministri i Punëve të Jashme, Bujar Osmani, i cili tha se kjo bëhet për shkak se shumë njerëz prej këtyre vendeve shfrytëzojnë vendet e rajonit për të hyrë në vendet e BE-së.

“Edhe një vendim i Qeverisë, gjatë kësaj jave me propozim të Ministrisë së Punëve të Jashtme do të shqyrtohet mundësia që të vendosim regjim vizash ndaj Kubës dhe Botsvanës nga 1 janari 2023, në përputhje me politikën e jashtme dhe të sigurisë së BE-së”, tha mes tjerash Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat