Reshje të borës në Kodrën e Diellit, shi në Mavrovë

Maqedonia

Reshje të borës në Kodrën e Diellit, shi në Mavrovë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet pa probleme dhe në rrugë me lagështirë. Reshje të dobëta shiu ka në Strazhë, Mavrovë, Strugë, Makedonski Brod dhe Presekë, ndërsa reshje të borës ka vetëm në Kodrën e Diellit, njoftojnë nga LAMM.

Intensiteti i qarkullimit në rrugët rrugore jashtë zonave urbane është mesatar.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM kujton se ka hyrë në fuqi detyrimi për mbajtjen e pajisjeve dimërore në automjete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat