Ziadin Sela zgjidhet kryetar i Kuvendit Qendror të ASH-së

Maqedonia

Ziadin Sela zgjidhet kryetar i Kuvendit Qendror të ASH-së

Më: 21 janar 2023 Në ora: 15:08
Zijadin Sela

Ziadin Sela, është zgjedhur kryetar i Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët.

Vendimi është miratuar nga anëtarët e Kuvendit, në mbledhjen e sotme që po mbahet në Kumanovë.

Ziadin Sela u dorëhoq nga posti i kryetarit të partisë, pas humbjes së thellë të ASH-së, në zgjdhjet lokale në Tetovë që u mbajtën në dhjetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat