Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

Më: 9 qershor 2023 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Moti për këtë fundjavë dhe fillimin e javës së ardhshme do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje lokale të shiut.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje të shiut.

Nga DPHM rekomandojnë qytetarët që në rast të vetëtimave, nuk duhet të qëndrojnë në ambiente ​​të hapura ose nën drunj.

Moti i ligë gjatë ditës së djeshme, shkaktoi dëme në Dellçevë, ndërsa sot komuna ka shpallur fatkeqësi natyrore për shkak të vërshimeve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat