Parashikimi i motit për sot

Maqedonia

Parashikimi i motit për sot

Më: 10 dhjetor 2023 Në ora: 08:04
Foto ilustrim

Moti sot me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Pasdite, kah fundi i ditës, në pjesët perëndimore të venit do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në male dhe viset më të larta reshje të dëborës.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsiusë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat